امروز جمعه, 29 دی 1396 مصادف با 2 جمادی‌الاول 1439 هجری قمری برابر با Friday, 19 January 2018

بسمه تعالی

اطلاعیه مهم "اولین دوره مدرسه جامع آشکارسازی، دزیمتری و حفاظ­­­ سازی"

با سلام

احتراماً به اطلاع همه عزیزان می­رساند که پیرو استقبال زیاد متقاضیان، کمیته علمی و اجرایی مدرسه تصمیم گرفته­اند تا بدون کاهش کیفیت آموزش بخصوص در بخش عملی با گروه­بندی مناسب، ظرفیت شرکت کنندگان را افزایش دهند. در این زمینه نظر همه عزیزان را به موارد زیر جلب می­نماییم.

1-     با توجه به درخواست مکرر اساتید و دانشجویان عزیز، برای حل مشکل تداخل برگزاری مدرسه با ایام امتحانات دانشگاه­ها، تاریخ برگزاری بخش نظری به زمان 7 الی 15 بهمن انتقال یافت. با توجه به افزایش ظرفیت، بخش عملی نیز برای دو گروه مختلف در بازه 16 الی 21 بهمن و 23 الی 30 بهمن انتقال یافت.

2-   طبق برنامه­ریزی، بخش نظری در 32 جلسه (یک ساعت و نیم) شامل موارد زیر برگزار خواهد شد.
مروری بر منابع تولید ذرات- مرور اندرکنش ذرات در ماده- ویژگی­های عمومی آشکارسازها- مبانی آمار در اندازه­گیری- آشکارسازهای سوسوزن- آشکارسازهای گازی- آشکارساز چرنکوف- آشکارسازهای نیمه هادی- آشکارسازهای نوترون و جداسازی میدان­های تابش مختلف-روش­های پسیو آشکارسازی ذرات- آشکارسازهای ذرات بنیادی- کالریمتری- نقش شبیه­سازی در آزمایش آشکارسازی- مبانی الکترونیک آشکارسازی- معرفی جزیی یونیت­های الکترونیک-
روش­های تحلیل و پردازش داده­ها- مبانی دزیمتری- مرور انواع دزیمترها- مبانی نظری محاسبات حفاظ­سازی- روند محاسبات حفاظ­سازی- محاسبات حفاظ­سازی (تعریف و حل دو مسئله حفاظ­سازی)

3-     برای بخش عملی بیش از 10 آزمایش کاربردی برنامه­ریزی شده است. در این بخش تلاش می­شود تا با تشکیل گروه­های کوچکتر، نسبت به افزایش بهره­وری آموزش اقدام شود. هر جلسه بخش عملی چهار ساعت است که با تکرار آزمایش­ها برای هر زیر گروه، دو آزمایش در هر روز انجام خواهد شد.

4-     کمیته علمی و اجرایی مدرسه تلاش دارد تا در بخش نظری برای تدریس دو نفر از اساتید مجرب بین­المللی برنامه­ریزی نماید که جزییات آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

5-     با توجه به زمان­بندی جدید مدرسه، متقاضیان جدید حداکثر تا 15 دی ماه فرصت دارند تا تقاضای خود را از طریق سایت انجمن هسته­ای ایران ارسال نمایند. اضافه می­شود که ارسال توضیحات لازم برای علت تمایل شرکت در مدرسه برای هر شخص متقاضی از طریق ایمیل مدرسه و یا ایمیل انجمن ضروری است.

                                                                             با تشکر         

                                                                          کمیته علمی و اجرایی       

                                                                    اولین مدرسه جامع آشکارسازی، دزیمتری و حفاظ­سازی    

ورود اعضا

مشاهیر هسته ای ایران و جهان

 • شهید داریوش رضایی نژاد

  شهید داریوش رضایی نژاد

 • شهید دکتر مجید شهریاری

  شهید دکتر مجید شهریاری

 • شهید دکتر مسعود علیمحمدی

  شهید دکتر مسعود علیمحمدی

 • شهید مصطفی احمدی روشن

  شهید مصطفی احمدی روشن

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4